Türkiye ve Dünya Hakkında Kısa Bir Analiz

Bir çok ülke bize dost olarak algılatılmıştır ve malesef hep bu devletlerin kazığını yemişizdir mesela 1.dünya savaşında meydana gelen sarıkamış faciasının asıl sebebi dost bildiğimiz müttefiğimiz almanlardır, yemen suriye ırak bölgesinde arkadan vurulmamızın nedenide ingiliz tezgahıyla hareket eden yıllarca irademiz altında yaşamış araplardır, yine bunun gibi osmanlı hakimiyetinde yaşamış sonrasında kendi bağımsızlığını ilan etmiş bir çok balkan ülkeside balkan savaşlarında karşı tarafta yer almıştır ve osmanlı ordusu bu ittifaklar karşısında çok ağır kayıplar vermiştir bu örnekleri çoğaltmak mümkün. Dolayısıyla apaçık bir gerçek varki dünyada yapayalnızız bunların dostluğunu ve müttefik oldukları iddiasını diplomatik olarak siyaseten kabul ediyoruz o kadar. Ne BM nede Nato üyesi olmamızın onların nezdinde hiçbir hükmü yoktur aleyhimize alınan kararlar, taleplerimizin geri çevrilmesi menfaatlerimiz korunmaması sürekli görmezden gelinmemiz vs. hep bunun ispatıdır ya zaten. Bu yüzdendirki Türkiyenin bu ülkelere zaman zaman fevri tavırlar takınmasının bizi ülke olarak dünyada yalnız bırakacağını falan iddia edenler çok boş konuşuyorlar. Dünyanın patronuna ABD diyorlar bu yanlıştır dönüp tarihe bakarsanız dünya üzerinde dönen tüm senaryoları ingilizler yazar, israil yönetir, ABD oynar. Emperyalizmin babası ingilizlerdir küresel sermayeyi yönetenler ingilizlerdir Osmanlının parçalanmasındaki en önemli nedenlerden biri yine ingilizlerin türkiyedeki faaliyetleridir. İngilizler ajanlarını, doktor, arkeolog, araştırmacı gibi sahte ünvanlarla türkiyeye göndererek planlarını işletmişlerdir lakin Abdülhamitte bunlarla, onların stratejilerine uygun bişekilde yıllarca mücadele etmiştir taki düşmanla birlik olan ittihatçıların yoğun çabalarıyla tahttan indirilip sürülünceye kadar… Bugün afrinle devam eden değişik cephelerde yaptığımız operasyonların gayesi sadece teröristleri temizleyip hudut güvenliğimizi sağlamak için değildir bunlar işin görünen yüzüdür asıl gaye bu ittifak içindeki güçlerin en az yüz yıllık ortadoğu senaryosunu bozmak içindir.

Bu örgütleri temizleyebilirsiniz bitirebilirsiniz lakin yarın yine başka isimlerde terör örgütleri peydahlanır bu seferde onlarla uğraşırız sonuçta onlara göre, senaryosu yazılan bu filmin devam etmesi gerek. Ve biz ne zaman bu senaryolara ayılsak uyansak mutlaka devletimizin başına bişeyler gelmiştir kemalistler muhafazakarlar, sağcılar solcular türlü fitnelerle birbirine kırdırılır, terör örgütlerine kanlı eylemler yaptırılır, ırkçı fitneler devreye sokulur, devlet hükümet aleyhine karalama faaliyetleri satılmış medya organlarınca yaptırılır iftira yalan ve manipülasyonun binbir türlüsü halka pompalanır küresel sermayeyi yönetenler tarafından ülkeyi darboğaza sokacak hamleler yapılır enflasyon tırmandırılır bunların faturası doğal olarak hükümetlere kesilir taki darbe yaptırılıp kendi adamlarını ülkenin başına geçirinceye kadar saldırılarına devam ederler. Abdülhamitin 30 yıllık dönemiyle bizim son 30 yıllık dönemimizi kıyaslarsanız tarihin nasılda tekerrür ettiğine şahit olursunuz ama bir fark var Abdülhamit sonuna kadar direndi biz son yıllarda artık direnmeye başladık Düşman ne kadar güçlü olursa olsun, aşikar olan düşmanı devirmek mümkündür Abdülhamit bu bağlamda düşmanın konuştuğu dilden konuşarak sağlam direniş göstermiştir lakin düşmanın ekmeğine yağ süren işini kolaylaştıran basiretsiz İttihatçıların abdülhamiti tahttan indirmeleri sayesinde osmanlı yeniden toprak kaybetmeye başlamıştır türkiyenin bugünkü bildiğimiz mağduriyetlerinin hemen hepsinin altında bu yatar. ittihatçılar bu hatalarını bile Abdülhamite mâlederek suçlamışlardır bugün dahi ittihatçı palavralarını kanıt diye gösteren araştırmaktan aciz ard niyetli orospu çocukları saldırılarına ve onun şahsına hakaretlerine devam ediyorlar günümüz gençliğinide aynı bilinçle dolduruyorlar nede olsa kuyruk acıları var ondan olsa gerek. Demekki görüyoruzki bu zihniyet her dönem vazifesini yerine getiriyor kuyruklarına basıldığındada sesleri avrupadan ve abdden geliyor. Sonuç olarak bizim asıl düşmanımız kendi içimizdedir onları pasivize ettikten sonra yok yüz yıllık ortadoğu planları varmış yok vaadedilmiş topraklarmış falan filan vız gelir tırıs gider artık daha ümitliyiz inşaalah, askerlerimiz 30 sene önceki gibi boş yere şehit düşmüyor artık bu gidişat değişecektir birden bire barış güvercini kesilmiş kişilerin savaş karşıtı hümanist söylemlerine aldırış etmeyin bu çok gecikmiş stratejik askeri hamlelerin ülkemiz açısından hayati önemi var. Zorunda olduğumuz bi işe ülke olarak yalnız başımıza güç bela giriştik alnımızın akıyla çıkmamız için dua edin ve siyasi tercihiniz ne olursa olsun Tc vatandaşı olarak kesinlikle bu mevzulara siyaseti karıştırmayın siyaset üstü bir durumdayız özellikle böyle zamanlarda vatandaşların tekyürek olması gerekir, aksine tavır sergileyenlerle de laf dalaşına girmemek gerekiyor.

Bir tarafımızda şimşekler çakıyorsa akabinde ve detayında yağmurda yağacaktır güneşte çıkacaktır çiçeklerde açacaktır. Sabır ve dua ile…

Mustafa L. Okkalı 3.3.2018

İlk Yorumu Siz Yapın

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir